Blog > Komentarze do wpisu

Sesja

Najważniejszym punktem naszych działań było zainicjowanie wspólnej sesji Rady Miejskiej i Rady Powiatu. I to historyczne, ponieważ pierwsze w historii samorządności, miało miejsce 04 czerwca 2014 r. o godz. 14.00. Do sali obrad Starostwa Powiatowego zostali zaproszeni radni miejscy i powiatowi oraz liczne grono gości.


Sesję rozpoczęła Przewodnicząca Rady Powiatu Gabriela Kotowicz. która przedstawiła cel spotkania i podkreśliła naszą, czyli szkoły rolę w tym przedsięwzięciu.


Następnie głos zabrał Przewodniczący Rady Miejskiej Mieczysław Sawaryn.

Nie mogło też zabraknąć wystąpień Starosty Wojciecha Konarskiego oraz Burmistrza Henryka Piłata.

Po oficjalnych wystąpieniach rolę "prowadzącego" przejął nauczyciel ZSP Nr 2 Julian Dalidowicz, który z niezwykła charyzmą poprowadził drugą część sesji.

Teraz nadszedł czas na przedstawiciela uczniów - Michał Bojda przypomniał zgromadzonym drogę do wolności, ilustrując swoje słowa niezwykle interesującą prezentacją.

Michał przedstawił również swoją wizję wolności w czasach współczesnych. Tekst znajduje się w zakładce po prawej stronie. Końcowym elementem tej części była projekcja filmu przygotowanego przez młodzież klasy 3 LB "Moja wolność". Oto link:

http://youtu.be/evJld-jH52c


Po entuzjastycznym przyjęciu wystąpienia Michała i owacjach po filmie,  nastąpiło wręczenie nagród dla laureatów konkursu literackiego i fotograficznego "Wolność. Jak to łatwo powiedzieć...". Nagrody ufundowane przez Powiat i Gminę wręczali Przewodniczący Rady Miejskiej i Rady Powiatu. Pięć równorzędnych nagród przyznano Sebastianowi Korzeb, Paulinie Kubiś, Katarzynie Lisieckiej ( literatura) oraz Katarzynie Mazan i Agacie Wiśniewskiej ( fotografia). Nagrodzone prace zostaną zamieszczone w najbliższym czasie na naszym blogu.

Podczas uroczystej sesji została przyjęta przez aklamację rezolucja, odczytana przez Przewodniczącą Rady Powiatu Gabrielę Kotowicz, a następnie podpisana, również przez Przewodniczącego Rady Miejskiej.


Po zakończeniu uroczystości wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek, przygotowany  przez młodzież ZSP Nr 2, przy którym można było słyszeć rozmowy dotyczące tego ważnego wydarzenia.

A przedstawiciele szkoły: dyrektor Joanna Mendrygał, wicedyrektor Maciej Puzik, prowadząca projekt "2014. Młodzi dla wolności" Małgorzata Grabowska i uczeń Michał Bojda otrzymali rezolucję.

 

Gratulacje, jakie odbieraliśmy po sesji pokazały, iż takie wydarzenie było potrzebne, a Dzień Wolności może łączyć Polaków!

niedziela, 08 czerwca 2014, gryfino_zsp2

Polecane wpisy

  • Podsumowanie

  • Rajd Wolności

    Ostatnim elementem obchodów Dnia Wolności był Rajd, który odbył się 07 czerwca 2014 r. w Lesie Czepińskim. Nauczyciel geografii Tomasz Szachnowski przygotował w

  • Wystawa

    "1989 rok. Narodziny wolności" to tytuł wystawy przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie, dzięki której nasze lekcje historii wyglądały zdecy